Klientų perkėlimas į mūsų Lietuvos įmonę

Pastaruoju metu greičiausiai matei ne vieną mūsų siunčiamą pranešimą apie sąskaitų perkėlimą, kurį turime vykdyti ruošdamiesi Brexit. Pagrindinis mūsų tikslas - užtikrinti, kad tau Revolut paslaugų teikimas nebūtų sutrikdytas.

Kad būtume pilnai pasiruošę, dar iki Brexit pradėjome savo Lietuvos klientų perkėlimą į naują, Europos Sąjungoje (Lietuvoje!) licencijuotą įmonę. Suprantame, kad tai gali sukelti tam tikrų klausimų - būtent todėl pasistengėme pagrindinius atsakyti šiame tekste.

Ką Revolut daro ruošiantis Brexit?

Stengiamės užtikrinti, kad mūsų klientų Brexit nepaveiktų. Dėl to dar 2018 m. įkūrėme Europos Sąjungoje licencijuotą įmonę, į kurią perkelsime savo klientus už Jungtinės Karalystės ribų, jei Brexit įvyks be susitarimo. Toks žingsnis mums leis užtikrinti nenutrūkstamą Revolut paslaugų tiekimą.

Dėl ko savo klientus Lietuvoje perkeliate iki Brexit?

Tam, kad būtume pilnai pasiruošę Brexit be susitarimo, Lietuvos klientų perkėlimą pradėsime dar iki jo. Savo klientams Lietuvoje bet kuriuo atveju paslaugas teikti planuojame naudodami savo lietuvišką įmonę, nesvarbu, kaip pasibaigtų Brexit procesas.

Kodėl Revolut gali perkelti mano paskyrą į europinę įmonę?

Perkelti mūsų tarpusavyje sudarytus teisinius santykius iš Didžiojoje Britanijoje registruotos įmonės į europinę įmonę mus įgalina mūsų Nuostatai ir sąlygos (bendrosios mūsų sutarties sąlygos). Mes šią teisę vertiname ypač rimtai, ir ja naudojamės tik tam, kad apsaugotume savo klientus nuo galimų rizikų Brexit be susitarimo atveju.

Bet kokias tavo ir mūsų teises ir įsipareigojimus perkelsime tik pagal mūsų Nuostatas ir sąlygas, jei pagrįstai manysime, kad tai neturės ženklios neigiamos įtakos tavo teisėms, taikant šiuos Nuostatus ir sąlygas, arba jei turėsime tai padaryti laikantis teisinių ir reguliacinių reikalavimų. Jei dėl kokios nors priežasties šis perkėlimas tavęs netenkina, savo sąskaitą gali bet kada uždaryti nemokamai programėlėje (tačiau tikimės, kad to neprireiks!).

Kas nutiks mano paskyrai, kai ji bus perkelta?

Tavo paskyra išliks beveik visiškai tokia pati. Beveik visi tavo paskyros duomenys išliks tokie pat, ir savo sąskaitomis galėsi naudotis kaip įprasta. Jei naudojaisi GB IBAN sąskaita išoriniams pervedimams gauti, šis sąskaitos numeris bus pakeistas į LT IBAN sąskaitos numerį.

Du mėnesius po to dar galėsi gauti pervedimus į savo senąją GB IBAN sąskaitą, tačiau praėjus šiam laikui, pervedimai bus grąžinami siuntėjui. Dėl to svarbu, kad siuntėjus informuotum apie savo pasikeitusį sąskaitos numerį.

Tavo lėšos bus saugomos pagal panašias taisykles, kaip ir Didžiojoje Britanijoje, tačiau lėšos bus saugomos skirtinguose bankuose - jei Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos Ekonominės Bendrijos, lėšos nebegalės būti laikomos bankuose Didžiojoje Britanijoje. Patikiname, kad tavo lėšos ir toliau bus saugomos patikimiausiuose bankuose Europos Ekonominėje Bendrijoje.

Manęs buvo paprašyta pateikti savo pasą arba ID kortelę. Kam tai reikalinga?

Dėl tam tikrų reguliacinių skirtumų Didžiojoje Britanijoje ir Europos Sąjungoje, prieš perkeliant savo klientus į europietišką įmonę, turime jų paprašyti iš naujo patvirtinti savo tapatybę. Įkelti savo paso ar ID kortelės nuotrauką į programėlę teužtruks kelias minutes. Tokiu būdu užtikrinsime nepertraukiamą paslaugų teikimą, jei Brexit įvyktų be susitarimo.

Jei to nepadarysi, ir Jungtinė Karalystė pasitrauks iš ES be susitarimo, mes nebegalėsime tau užtikrinti tolesnio paslaugų teikimo. Tai reiškia, kad turėsime apriboti tavo paskyros funkcionalumą tol, kol pateiksi reikalingus dokumentus. Jei kyla kokių nors klausimų, visada jais gali susisiekti su  mūsų klientų aptarnavimo specialistais.

Įkėliau savo dokumentus, tačiau negavau jokios informacijos apie šio pakartotinio tapatybės patvirtinimo statusą. Kodėl?

Kadangi šiuo metu turime peržiūrėti didelį skaičių dokumentų, tavo pakartotinis tapatybės patvirtinimas gali kiek užtrukti (kai kuriais atvejais - net kelias dienas). Tavo paskyros tai niekaip nepaveiks - mums tiesiog reikia atnaujinti tam tikrą tavo asmeninę informaciją.

Į kokią įmonę būsiu perkelta(s)?

Būsi perkelta(s) į Revolut Payments UAB, kuri yra Lietuvos Banko licencijuota ir reguliuojama elektroninių pinigų institucija.

Ar esu perkeliama(s) į bankinę licenciją turinčią Revolut įmonę?

Ne, esi perkeliama(s) į lietuvišką elektroninių pinigų instituciją (tokio paties tipo įmonę, kaip ir motininė įmonė Didžiojoje Britanijoje).

Ar bus pateikti nauji Nuostatai ir sąlygos?

Taip, bus pateikti nauji Nuostatai ir sąlygos (bendrosios sutarties sąlygos). Jie bus labai panašūs į mūsų dabartinius Nuostatus ir sąlygas, tik turės kelis pataisymus, pritaikytus Lietuvos Respublikos įstatymams. Viską gali rasti mūsų puslapyje.

Kur saugomos mano lėšos?

Tavo lėšos saugomos segreguotoje sąskaitoje stambiame tarptautiniame banke, taikant tokius pačius saugiklius, kaip ir iki perkėlimo. Savo sąskaitos duomenis gali rasti Revolut programėlėje: eik į „Revolut“ programėlės valdymo skydelį, rinkis „Nustatymai“, ir pasirink norimos valiutos sąskaitą.

Kas nutiks mano turimoms kriptovaliutoms?

Europietiškoji įmonė su kriptovaliutomis susijusių paslaugų nesiūlo. Tačiau paslaugomis, susijusiomis su kriptovaliutomis, ir toliau galėsi naudotis Didžiojoje Britanijoje reguliuojamos įmonės pagalba - kadangi kriptovaliutos nėra reguliuojamos, joms neturės įtakos tai, ar Didžioji Britanija liks Europos Ekonominėje Bendrijoje, ar ne.

Ar mano sąskaitos informacija bus prieinama Lietuvos valstybinėms institucijoms?

Revolut rimtai vertina mums taikomus įstatymus ir visuomet laikosi bet kokių mums taikomų teisės aktų nuostatų. Jei esi Lietuvos gyventojas, Revolut yra įpareigota Lietuvos valstybinėms institucijoms teikti reikalingą informacija apie tavo sąskaitą.

Tai reiškia, kad jeigu mus pasieks reikalavimas užšaldyti arba pervesti tavo sąskaitoje laikomus pinigus kreditoriui, tavo lėšos gali būti laikinai užblokuotos ir/ arba pervestos iš tavo sąskaitos kreditoriui.

Kas reguliuoja jūsų Europos įmonę ir kur galiu pateikti oficialų skundą?

Revolut Payment UAB yra reguliuojama Lietuvos Banko. Jei nori pateikti oficialų skundą, gali tai padaryti pagal procesą, kuris aprašomas čia

Tikimės, kad atsakėme visus kilusius klausimus. Tačiau jei dar reiktų mūsų pagalbos, visada gali kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo agentus programėlėje.